BİLGİ SAYFALARI

Sık Sorulan Sorular

Aynamın kenarlarında kararmalar başladı, neden kaynaklanmış olabilir?


Asit içerikli temizlik ürünleri aynanızın kararmasına sebep olabilir. Ayrıca ayna yüzeyine uygulanmasa da asit içerikli kimyasallarla banyodaki diğer alanlara temizlik yapılırsa buharlaşma nedeniyle yine ayna kenarında kararmalar oluşabilir. Bu nedenle temizlik sonrası ortamı mutlaka havalandırın.

Ayna temizliğinde ne kullanmalıyım?

Ilık, sabunlu ve pamuk esaslı nemli bez ile temizlemeniz ve iyice kurulamanız yeterli olacaktır. Beğendiğim mobilyayı her lavabo ile kullanabilir miyim? Lavabolar her mobilya ile uyum sağlamayabilir. Uygun lavabo ve armatür alternatiflerini satış noktalarından veya fiyat listesinden öğrenebilirsiniz.

Güneş ışığı mobilyama zarar verir mi?

Kalay Banyo mobilyalarında doğal kaplamalı, lake (boyalı), termoform (pvc) ve MDF lam malzemeler kullanılır. Güneşe maruz kalma nedeniyle, doğal kaplamalı ürünlerde renk değişikliği, termoformda ise PVC malzemede açılma oluşabilir. Ayrıca tüm ürünlerde renk tonunda sararma da olabilir. Bu nedenle mobilyanızı doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde monte ettirmenizi öneririz.

Banyo mobilyası yüzeyi ıslak bırakılabilir mi?

Yüzeyin ıslak bırakılması mobilyanızın ömrünü kısaltacaktır. Sıçrayan suları kullanım sonrası kurulamanızı öneririz.

Seramik temizleyici ile mobilyamı da temizleyebilir miyim?

Temizlik esnasında asit içerikli temizleyici kullanılmasını, ürün yüzeyinde tamiri mümkün olmayan hasarlara yol açabileceği için kesinlikle önermiyoruz.

Banyo mobilyamı yıkayabilir miyim?

Mobilyanızın ana malzemesi ahşap olduğundan kesinlikle yıkanmaması gerekmektedir. Yıkanırsa ürününüz şişerek zarar görebilir.

Banyo ortamı havasızsa mobilya ve aynalar zarar görür mü?

Ahşap malzemeler rutubetli veya buharlı ortama uzun süre dayanamaz. Özellikle duştan sonra banyonuzu havalandırmayı unutmayın.